Vrana k vrane sadá- farmár farmárku si hľadá

Autor: Veronika Zvadová | 24.9.2012 o 17:04 | (upravené 24.9.2012 o 19:47) Karma článku: 6,65 | Prečítané:  525x

September. Mesiac mediálneho šialenstva. Po dlhom letnom a hlavne mediálne ,,hluchom" období nás médiá bombardujú novými reláciami, emocionálnymi príbehmi a rôznymi projektami zameranými na dosiahnutie čo najväčšej sledovanosti. Ja osobne si nepamätám rok, kedy by medzi takýmito projektami chýbala nejaká kontroverzná reality show.  Slová ako september, rok 2012 a reality show sa do dejín slovenskej mediálnej produkcie zapíšu pod názvom Farmár hľadá ženu.

 

 

V telke beží upútavka. ,,Strašné, ožraté všetky, celý farmár ožratý, prisambohu." konštatuje sporo odetá žena, ktorá mi je tak trochu povedomá. Jasné veď je to stará známa Martinka z Turca. Som zmätená. No napriek tomu začínam chápať tento ťah zo strany televízie za jednak komerčný, no zato dobre premyslený. Tak poďme ďalej. Vyjadrenia ako ľúbim ťa, bol som sa milovať, či mám erekciu ma ,,vyburcovali" natoľko, aby som si prvú časť naozaj pozrela. Neverila som. 1. časť odvysielaná v primetime mi vyrazila dych. V mojej mysli nastal nekontrolovateľný prúd otázok typu: Prečo to tí ľudia robia? Chcú sa zviditeľniť? Zarobiť si? Oni sa za seba nehanbia? Keď sa zdalo, že moje myšlienky ostanú iba v rovine nikdy nezodpovedaných otázok, na obrazovke sa mi zjavil posol reálnych odpovedí. Bola to moja kamarátka. Poznáme sa dlho. Super baba, naozaj inteligentná, prišla bojovať o lásku mladého farmára- muzikanta. Bola som v šoku. Prečo tam išla a čo ju k tomu viedlo zatiaľ neviem, nakoľko sa momentálne nachádza na farme u farmára od ,,susedného stola".

Takže si to zhrňme. Máme farmárov, máme ženy v adekvátnom veku k jednotlivým ,,lovcom", krásne, horské prostredie, alkohol, spálne a jediné čo nemáme, resp. nemajú, sú zábrany. Avšak my, diváci, sme najvplyvnejšími aktérmi týchto veľkorozpočtových projektov. My sme predsa tí, ktorí sa nenápadným ,,okom" kamery dívame do intímnej zóny mladej dievčiny, ktorá v podnapitom a hlavne nepríčetnom stave vysvetľuje kameramanovi koho by chcela keby... a koho by nechcela keby on chcel a on nechcel keby ona chcela. Toto je ,,koktejl", ktorý danej televízii zaručí extrémnu sledovanosť a ministrovi kultúry, Marekovi Maďaričovi, zopár nových vrások na čele.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Teplota rýchlo rastie, klíma zlomila rekord tri roky za sebou

Rok 2016 bol najteplejším rokom v histórii záznamov. Zmenu klímy priamo cítime už aj na Slovensku

SVET

Videl som padať horu, opísal lavínu preživší z hotela

Taliansky hotel zasypala lavína, nezvestných je takmer 30 ľudí.

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: Do zahraničia nám odchádza 300-tisíc Slovákov

Hlávková má pre Šrámkovú pozitívny efekt.


Už ste čítali?