,,Markizáci" na školách

Autor: Veronika Zvadová | 24.9.2012 o 18:13 | (upravené 24.9.2012 o 18:18) Karma článku: 4,36 | Prečítané:  932x

Na šírenie mediálnej kultúry medzi mladými ľuďmi sa podujala známa reportérska dvojica Patrik Herman a Anna Lemesányiová. Navštevujú základné, stredné a samozrejme vysoké školy, zamerané na štúdium masmediálnej komunikácie. Dnes sa z ich návštevy tešila Univerzita Pavla Jozefa Šafárika, konkrétne študenti filozofickej fakulty z odboru masmediálnej komunikácie.

 

Nakoľko sú ich vystúpenia do detailov premyslené, dvojica okamžite po svojom príchode vytvorila familiárnu a uvoľnenú atmosféru. Postarala sa o to záhadná kartónová krabica plná neznámych predmetov, ktorá študentov ihneď upútala. Zvedavosť študentov umocnilo aj vyjadrenie Patrika Hermana, že krabica obsahuje aj veci, ktoré na základných školách ukazovať nemôžu.

Po krátkom a vtipnom úvode, v priebehu jednej hodiny, poskytli študentom cenné rady, ako sa ujať a zotrvať v médiách. Nechýbali životné skúsenosti, tipy ako zaujať, ale aj zábavné historky z každodennej práce reportéra.

Priestor dostali aj žiaci, ktorí mali možnosť položiť známej dvojici akúkoľvek otázku a zveriť sa, kam by to chceli po skončení školy dotiahnuť. Študentov najviac zaujímalo s akými prípadmi sa počas ich pôsobenia v investigatívnej žurnalistike stretli. Odpoveď bola zdĺhavá a na pretras sa dostali aj kauzy z mafiánskeho prostredia, ktoré si publikum vypočulo so zatajeným dychom. Herman tvrdí, že neraz sa s kolegyňou museli navzájom istiť pri rozhovore so svedkom spätým s istým mafiánskym klanom. Takisto pripomenul, že naša krajina je síce malá, ale s nekonečným množstvom podvodných a iných prípadov, na vyriešenie ktorých sami nestačia.

Stretnutie zakončili odhalením obsahu kartónovej krabice, v ktorej sa nachádzali predmety z lampárenskej rubriky LEBO MEDVEĎ. Medzi najzaujímavejšie kúsky patrili hodinky so zámerne zmenenou polaritou bateriek, kvákajúci plyšový pes či rozprávková knižka pre malé dievčatko s názvom Kamasútra.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Van der Bellen nevyhral, to len populizmus porazil sám seba

Miloš Zeman sa tešil predčasne. Ukazuje sa, že víťazstvá radikálov či populistov nie sú ani v dnešnej dobe samozrejmosťou.

SVET

Van der Bellen bude prezidentom, Hofer priznal porážku

Je nereálne, aby nepriaznivý stav zvrátil.

KOMENTÁRE

Rakúska úľava pre demokratov, varovanie pre populistov

Väčšinu politikov a ich tímov musel nad výsledkami obliať studený pot.


Už ste čítali?