,,Markizáci" na školách

Autor: Veronika Zvadová | 24.9.2012 o 18:13 | (upravené 24.9.2012 o 18:18) Karma článku: 4,36 | Prečítané:  954x

Na šírenie mediálnej kultúry medzi mladými ľuďmi sa podujala známa reportérska dvojica Patrik Herman a Anna Lemesányiová. Navštevujú základné, stredné a samozrejme vysoké školy, zamerané na štúdium masmediálnej komunikácie. Dnes sa z ich návštevy tešila Univerzita Pavla Jozefa Šafárika, konkrétne študenti filozofickej fakulty z odboru masmediálnej komunikácie.

 

Nakoľko sú ich vystúpenia do detailov premyslené, dvojica okamžite po svojom príchode vytvorila familiárnu a uvoľnenú atmosféru. Postarala sa o to záhadná kartónová krabica plná neznámych predmetov, ktorá študentov ihneď upútala. Zvedavosť študentov umocnilo aj vyjadrenie Patrika Hermana, že krabica obsahuje aj veci, ktoré na základných školách ukazovať nemôžu.

Po krátkom a vtipnom úvode, v priebehu jednej hodiny, poskytli študentom cenné rady, ako sa ujať a zotrvať v médiách. Nechýbali životné skúsenosti, tipy ako zaujať, ale aj zábavné historky z každodennej práce reportéra.

Priestor dostali aj žiaci, ktorí mali možnosť položiť známej dvojici akúkoľvek otázku a zveriť sa, kam by to chceli po skončení školy dotiahnuť. Študentov najviac zaujímalo s akými prípadmi sa počas ich pôsobenia v investigatívnej žurnalistike stretli. Odpoveď bola zdĺhavá a na pretras sa dostali aj kauzy z mafiánskeho prostredia, ktoré si publikum vypočulo so zatajeným dychom. Herman tvrdí, že neraz sa s kolegyňou museli navzájom istiť pri rozhovore so svedkom spätým s istým mafiánskym klanom. Takisto pripomenul, že naša krajina je síce malá, ale s nekonečným množstvom podvodných a iných prípadov, na vyriešenie ktorých sami nestačia.

Stretnutie zakončili odhalením obsahu kartónovej krabice, v ktorej sa nachádzali predmety z lampárenskej rubriky LEBO MEDVEĎ. Medzi najzaujímavejšie kúsky patrili hodinky so zámerne zmenenou polaritou bateriek, kvákajúci plyšový pes či rozprávková knižka pre malé dievčatko s názvom Kamasútra.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Muž žijúci so ženským srdcom. Najťažšia bola rekonvalescencia

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?